This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Jak zmotywować się do pracy ?

Kategoria: Artykuły
Odsłon: (1671)

Co poniedziałek budzimy się z wątpliwym nastrojem. Weekend się skończył i kolejny tydzień pracy zaczyna się. Zaraz po otwarciu oczu, pojawiają się myśli, które nas przytłaczają. Obawy, obowiązki, stres. Poniżej dowiesz się jak „ogarnąć” tą przykrą pobudkę…

Jak zmotywować się do pracy ?

Sekret tkwi w podejściu, odpowiednim ustawieniu kierunku myśli. Niekiedy nie potrzebna jest nam dodatkowa motywacja. Przykładem może być wyjazd na wycieczkę, wyjście z domu po odbiór nagrody lub spotkanie ze znajomymi. Co zrobić by mieć taką samą motywację do pracy?

1. Satysfakcja

Jeśli aktualne stanowisko nie daje Ci satysfakcji, być może warto zmienić zawód lub firmę. Oczywiście nie może to być działanie pochopne i spontaniczne, ale warto podjąć kroki w tym kierunku. Dużym szczęściem jest robić to co się lubi. Perspektywa jest wtedy obiecująca i poniedziałkowe wyjście do pracy nie będzie takie straszne, skoro niedługo czeka nas poprawa losu.

2. Wartości

Moża spróbować poszukać w wykonywanych przez nas czynnościach zawodowych jakichś wartości, które są dla nas ważne. Może pomagasz innym, może rozwijasz się na różnych płaszczyznach. Gdy znajdziemy wartości w wykonywanej pracy, stanie się ona przyjemniejsza. Będziemy mieć dodatkowy cel (bo pieniężny zazwyczaj jest słaby…)

3. Narzekanie

Gdy przez nasze usta często przechodzą negatywy, właśnie taka się staje nasza rzeczywistość. Ciągle narzekając sami odbieramy sobie motywację do pracy i utwierdzamy się w tym fakcie, że jest źle. Warto zmienić nastawienie na optymistyczne.  Nie bez powodu ludzie sukcesu mówią „jakie myśli, takie życie”. Staraj się we wszystkim widzieć plus, a uśmiech częściej pojawi Ci się na twarzy.

4. Współpracownicy

Spędzanie ośmiu godzin w nieprzyjaznym pomieszczeniu, dla nikogo nie będzie przyjemne.  Dlatego ważne są relacje ze współpracownikami. Niekoniecznie one zależą tylko od Ciebie, ale czasem warto wyciągnąć rękę. Czujemy się bezpieczniej, przyjemniej, znamy się lepiej i dzięki temu praca nie musi być niewolnictwem. (Oczywiście ten punkt jest kontrowersyjny, niekiedy ludzie wolą zwracać się do siebie „na Pan”. To już kwestia indywidualna.)

 

To były tylko przykłady, które sprawią, że wyjście do pracy odbywać się będzie z uśmiechem na twarzy. Tak naprawdę można je zastosować do innych sytuacji.

 

Przeczytaj inne:
Bodziec-zycie

Zamknij